Kompania Węglowa uruchomiła internetowy sklep węglowy

Już od poniedziałku firmy mogą kupować węgiel przez internet. Za kilka miesięcy węgiel z sieci będzie mógł kupić każdy

Internetowy sklep węglowy od 2 stycznia można znaleźć na stronie WWW Kompanii Węglowej (www.kwsa.pl). Spółka zdecydowała się na sprzedaż węgla przez internet, żeby wyeliminować pośredników. Od poniedziałku w wirtualnym sklepie może zaopatrywać się ok. 300 firm współpracujących z KW. Wiosną już każdy z nas będzie miał szansę zalogować się na specjalnej stronie i kupić sobie na przykład pięć ton węgla na zimę. Na początku będzie to tylko tzw. retopal, ekologiczny węgiel produkowany i paczkowany przez kopalnię Piast. Później w internetowym sklepie ma pojawić się węgiel ze wszystkich kopalń wchodzących w skład Kompanii.

- Każdy, kto kupi węgiel przez internet, będzie miał gwarancję, że jego wartość energetyczna jest zgodna z rzeczywistością. Dziś ludzie często kupują kota w worku - mówi Maksymilian Klank, prezes Kompanii Węglowej.

Węglowy sklep internetowy to autorski projekt Kompanii Węglowej i Centralnego Ośrodka Informatyzacji Górnictwa w Katowicach. Ale informatycy przyznają, że przed uruchomieniem witryny dokładnie przyjrzeli się brytyjskiemu sklepowi, który działa w sieci od kilku lat.

Sprzedaż węgla przez internet to jeden z elementów nowej strategii handlowej spółki. Kompania chce sprzedawać go nie tylko dużym firmom, ale dotrzeć też do gmin, szkół, szpitali i oczywiście klientów indywidualnych.

Uwaga! Węgiel z internetu ma być tańszy. Cena zostanie obniżona o prowizję handlarzy, którzy dziś koczują pod kopalniami. Kompania chce też dostarczać węgiel wprost do domów klientów. Ma zamiar stworzyć w całym kraju sieć autoryzowanych dilerów ściśle powiązanych z Kompanią. - Sprzedawcy działają głównie na Śląsku. Chcemy to zmienić i pojawić się w całym kraju - mówi Maksymilian Klank, prezes KW.

Kompania Węglowa chce też uśrednić cenę węgla, tak by w całym kraju tona kosztowała mniej więcej tyle samo. Dziś tona węgla na Śląsku kosztuje od 350 do 400 zł, natomiast na Pomorzu węgiel wciąż jest droższy nawet o sto i więcej złotych.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.